VlasnaSprava.info

Начальная страницаВеб-ресурсыКарта сайтаОбратная связь
ПартнёрыО проекте
Українською
Àâãóñò 19, 2017, Ñóááîòà
ФИНАНСИРОВАНИЕ БИЗНЕСА БИЗНЕС от А до Я БИЗНЕС-ОБУЧЕНИЕ ОБЪЯВЛЕНИЯ БИЗНЕС-ПЛАНЫ РЕКЛАМА КНИГИ ПОДПИСКА ИЗДАНИЙ  
 

Пресс-релизы

Обзор прессы

Календарь предпринимателя

Продажа бизнеса

Мониторинг законодательства

Каталоги

Бизнес-инструменты

Интернет-конференции

Актуальное интервью

Интересная информация

Вопросы-ответы

поиск по сайту  
 
Логин  
   
  Пароль  
 
  зарегистрироваться
забыли пароль?
Мониторинг законодательства  »  Налоговый кодекс. Авторские консультации Компании "Динай"  »  Новации учета налогоплательщиков в проекте Налогового кодекса   Версия для печати
Новации учета налогоплательщиков в проекте Налогового кодекса

* Материал предоставлен на языке оригинала

До того, що з прийняттям нового Податкового кодексу зміниться багато звичних процедур, вже потроху починаєш звикати. Лише гадаєш, що переміниться ще, і чи переживе це наш бізнес...

Перспектива близьких змін не оминула і порядок обліку платників податків, якому присвячена глава 5-1 розділу ІІ "Адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів)" проекту Податкового кодексу N 7101-1 від 21.09.2010 р. (далі - проект ПК).

1. Розпочнемо з того, що проектом ПК передбачено створення системи обліку в розрізі платників податків, їх відокремлених підрозділів та об’єктів оподаткування. Зокрема, платників податків планується зобов’язати ставати на облік у відповідні органи ДПС за:

  1. місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи - ОСНОВНИМ МІСЦЕМ ОБЛІКУ (до відома: місцезнаходженням юридичних осіб є їх юридична адреса);
  2. місцем розташування (реєстрації) підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність - НЕОСНОВНИМ МІСЦЕМ ОБЛІКУ (до відома: об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів).

В результаті запровадження таких новацій у більшості платників податків одразу збільшиться кількість місць обліку, адже мало хто фактично здійснює свою діяльність за юридичною адресою. Відтак найпоширенішим неосновним місцем обліку відразу стане фактичне місцезнаходження підприємства (офісу) (до відома: такий офіс буде вважатись підрозділом юридичної особи, а відповідно і неосновним місцем обліку).

На жаль, уникнути обов'язку ставати на облік за фактичною адресою буде майже неможливо, оскільки орендодавців, які надають в оренду приміщення для провадження господарської діяльності, зобов'язали ставити на облік договори оренди. Подати органу ДПС відповідну заяву про взяття на облік (зняття з обліку) об’єкта оподаткування орендодавці будуть зобов’язані у 10-денний строк з дня укладення (припинення, розірвання) договору.

Наступним розповсюдженим неосновним місцем обліку може стати місце розташування нерухомого майна. Що ж стосується рухомого майна чи інших об’єктів оподаткування, то для того щоб і тут платники податків не забули про свій обов’язок, планується, що органи, які ведуть облік або реєстрацію такого майна, будуть зобов’язані щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, повідомляти органи ДПС за своїм місцезнаходженням про власників та/або користувачів рухомого майна інших активів, розміщених на відповідній території, або про транспортні засоби, зареєстровані у цих органах, та їх власників.

У зв’язку з потенційним збільшенням кількості місць обліку окремо взятого платника податків, постає запитання: в який орган ДПС потрібно подавати податкову звітність? Єдина відповідь на це запитання міститься в статті 49 проекту ПК, в якій сказано, що "податкова звітність подається за місцем обліку платника податків", тобто, судячи з усього, як за основним, так і неосновним.

Враховуючи вищезазначене, залишається незрозумілим, як платники податків будуть встигати подавати податкову звітність одразу в дві, три, чи навіть більше податкових?... Перше, що спадає на думку, - електрона форма звітності все ж таки стане більш популярною.

2. Ще однією цікавою новацією проекту ПК стане введення нового поняття - ПОДАТКОВИЙ НОМЕР, за яким буде здійснюватись облік платників податків. Яке місце посяде такий новий номер серед інших, вже існуючих, - код ЄДРПОУ, ідентифікаційний номер, індивідуальний податковий номер платника ПДВ і т.і.? Чи потрібна буде його обов'язкова наявність на печатці? Ці та багато інших питань поки що залишаються без відповіді.

Відомо лише те, що кожен платник податків буде зобов'язаний зазначати податковий номер в усіх податкових деклараціях (розрахунках, звітах), платіжних документах щодо податків і зборів, у фінансових документах, а також в інших випадках, передбачених законодавством.

3. Не оминули коригування і порядку обліку ФІЗИЧНИХ ОСІБ як платників податків. Так, для них запроваджується заміна ідентифікаційного номера особи на реєстраційний номер облікової картки платника податків. При цьому, з метою усунення можливих незручностей, обліковим карткам фізичних осіб, які вже зареєстровані у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, будуть присвоєні номери, що відповідають їх ідентифікаційним номерам, а видані довідки про присвоєння таких номерів будуть дійсними й надалі.

Таке нововведення направлене на врахування інтересів віруючих, які виступають проти присвоєння номерів людям, адже планується, що реєстраційний номер облікової картки буде присвоюватись не людині, а документу. В той же час, для тих, кого такий аргумент не переконає, і чиї релігійні переконання все ж таки будуть суперечити формуванню реєстраційного номера облікової картки платника податків, буде збережена можливість альтернативної форми обліку за серією та номером паспорта громадянина України.

Ольга Яковенко,
Компанія "Дінай" від 28 жовтня 2010 р.

Використання матеріалу у будь-якій формі
можливе лише з посиланням на Компанію "Дінай"
та її сайт www.dinai.com.


Технологическая поддержка - Activemedia LLC
© 2002-2009, ЦРБТ. Все права защищены. Никакая часть материалов не может быть воспроизведена или использована другим способом в любой форме без письменного согласия лиц, которые имеют авторские права. Взгляды, изложенные в материалах авторов, могут не совпадать со взглядами Центра развития бизнес-технологий.