VlasnaSprava.info

Головна сторінкаВеб-ресурсиМапа сайтуЗворотній зв'язок
ПартнериПро проект
Русский
ГЉГўiГІГҐГ­Гј 27, 2017, Г—ГҐГІГўГҐГ°
ФІНАНСУВАННЯ БІЗНЕСУ БІЗНЕС від А до Я БІЗНЕС-НАВЧАННЯ ОГОЛОШЕННЯ БІЗНЕС-ПЛАНИ РЕКЛАМА КНИГИ ПЕРЕДПЛАТА ВИДАНЬ  
 

Прес-релізи

Огляд преси

Календар підприємця

Продаж бізнесу

Моніторинг законодавства

Довідники

Бізнес-інструменти

Інтернет-конференціі

Актуальне інтерв'ю

Цікава інформація

Запитання-відповіді

Форум

Енциклопедія підприємця

VlasnaSprava Блог

Виставки

пошук по сайту  
 
Логін  
   
  Пароль  
 
  зареєструватися
забули пароль?
Запитання-відповіді   Версія для друку

Пошук:   
|<   <<   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...   >>   >|  

Громадські організації (спілки), які зареєстровано в органах державної податкової служби як неприбуткові організації i які не отримують прибутків, організують відпочинок та оздоровлення дітей. Чи необхідно їм отримувати відповідну ліцензію на здійснення вищезазначеної діяльності? (Волинська обл.)
 

Статтею 5 Закону України від 01.06.2000 р. № 1775-III «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (далі – Закон № 1775-III) визначено, що спеціально уповноважений орган з питань ліцензування, яким визнано Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва (далі – Держпідприємництва України), надає роз’яснення щодо застосування законодавства у сфері ліцензування.

Відповідь Держпідприємництва України від 15.11.2002 р. № 4-431-937/6114 з цього питання полягає в такому:

«Відповідно до вимог законів України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» та «Про туризм» ліцензуванню підлягає провадження господарської діяльності з організації іноземного, внутрішнього, зарубіжного туризму, екскурсійної діяльності.

Кваліфікаційні, організаційні, технологічні та інші вимоги на здійснення даного виду діяльності встановлені Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з організації іноземного, внутрішнього, зарубіжного туризму, екскурсійної діяльності, затвердженими спільним наказом Держпідприємництва України та Держкомтуризму України від 17.01.2001 р. № 7/62, зареєстрованим у Мін’юсті України 05.02.2001 р. за № 103/5294.

Відповідно до статті 1 Закону № 1775-III:

• господарська діяльність – це будь-яка діяльність, у тому числі підприємницька, юридичних осіб, а також фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язана з виробництвом (виготовленням) продукції, торгівлею, наданням послуг, виконанням робіт;

• суб’єкт господарювання – зареєстрована в установленому законодавством порядку юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, яка провадить господарську діяльність, крім органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності.

Статтею 14 Закону України «Про туризм» визначено суб’єкти ліцензування, якими є туристичні агентства, бюро подорожей, бюро екскурсій, екскурсійні бюро, бюро по прийому туристів, туристичні оператори, готелі, мотелі, кемпінги, туристичні комплекси i бази, інші юридичні особи незалежно від форм власності та фізичні особи, що здійснюють туристичну діяльність, передбачену їх статутами або положеннями».  

Таким чином, суб’єкти господарської діяльності, які провадять господарську діяльність, пов’язану з реалізацією путівок фізичним та юридичним особам, тобто виступають як туроператори, підпадають під ознаки, визначені для провадження господарської діяльності з організації іноземного, внутрішнього туризму, та повинні отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з організації іноземного, внутрішнього туризму в установленому законодавством порядку.

Відповідь підготовлено за сприяння 

Наталії Ярути 

Головного державного податкового інспектора відділу моніторингу застосування нормативно-правових актів управління місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів Головного управління оподаткування юридичних осіб ДПА України 

 

«Вісник податкової служби України», квітень 2003 р., № 14, с. 50 (http://www.visnuk.com.ua)





Технологічна підтримка - Activemedia LLC
© 2002-2010, ЦРБТ. Всi права застережено. Жодна частина матерiалiв не може бути вiдтворена чи використана iншим способом у будь-якiй формi без письмової згоди осiб, якi мають авторськi права. Погляди, викладенi у матерiалах авторiв, можуть не збiгатися з поглядами Центру розвитку бiзнес-технологiй.